Aerial Yoga Hamağı

Antigravit yoga Simyfit

Aerial yoga; jimnastik, dans, akrobasi, pilates hareketlerini harmanlayarak, vücudun yerçekimi kuvvetiyle Aerial yoga hamağı ile yapılan hareketler bütünüdür. Omurga üzerine binen basıncı azaltmak, beden esnekliğinin kazandırılması, kasların uzaması için uygulanır.

Baş aşağı hareketlerle enerji akışının düzenlendiği ve cildin tazelenmesini de sağlayan Aerial yoga egzersizleri, her seviye öğrencinin zihin ve ruh sağlığını koruyabileceği, bir hava yoga metodudur.

Aerial Yoganın Fiziki ve Zihinsel Yararları Nelerdir?

Aerial yoga, omurga ve boyun omurlarına herhangi bir yük binmesine izin vermez. Böylece ters duruşlar yapıldığında destek sağlamaktadır. Aynı zamanda zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak farkındalığın gelişmesine katkıda bulunur.

  • Bel ve boyun fıtığı sorunlarında rahatlatıcıdır.
  • Omurgada bulunan disklerin açılmasını sağlar.
  • Beden ağırlığı ile esneme hareketi kolaylıkla yapılır.
  • Kaslar kuvvetlenir ve vücut dengeyi daha kolay sağlar.

Aerial yogada çalışma sınırı olmadığı gibi, genel olarak dinlenmeyle birlikte 55 dakikalık bir süre çalışma yapılabilmektedir. Çok yönlü bir hamak çalışması özelliği sunan Aerial yoga ile sadece yoga değil, kardiyovasküler çalışmalar, dans, pilates, akrobasi hareketleri de yapılmaktadır.

Aerial Yoga Hamağı Özellikleri Nelerdir?

Hava yogasında kullanılan Aerial yoga hamağı, pürüzsüz ve parlak ipek kumaştan yapılmış, emniyet kemeri minderiyle ağ üzerinde ortalama uzunlukları; 5 metre, 8 metre, 10 metre, 12 metre, 14 metre ya da 20 metre yükseklikte kullanılan hamaklardır.

El tutma boğumları, kişinin boyuna göre ayarlanabilir. Bedenin bir kısmı ya da bütününü içine alan yapısı bulunmaktadır. Hareketli olması dolayısıyla, vücudun dengede kalabilmesi için, merkez kuvveti kullanmayı ve odaklanmayı sağlar.

Aerial Yoga Hamağı Güvenli midir?

Aerial yoga hamağı, ipek ve polyester karışımı bir üründür. 300-350 kg’a kadar yük taşıyabilir. Kilo sorunu olan kişiler, korkmadan hamak yogası yapabilirler. Aerial yoga, düzenli olarak yapıldığında, kişideki değişim ortaya çıkmaktadır.

Normal zamanda yapılamayan hareketler, hamak yogasıyla oldukça kolaylaşmaktadır. Yerçekimsiz bir alan sunduğu için omurga açmak ve esnetmek, vücudun rahatlamasına olanak tanımaktadır. 

Tamamen teslimiyet ön planda olduğu için, kullanılan ipek ve polyester karışımı kumaş, oldukça sağlam ve güvenliklidir. Ancak her türlü düşme durumu göz önünde bulundurularak, hareketler yapılırken, hamağın altına yoga matı konmasına dikkat edilmelidir.

Aerial Yoga Nasıl Yapılır?

Aerial yoga, tavandan sarkan Aerial yoga hamağı ile yapılmaktadır. Ayakta yapılan ya da arkaya doğru yapılan esnemelerde hamak kullanılır. Böylece beden daha kolay esnemeye başlar.

Bedenin esneklik kazanması sayesinde, hamağa çıkarken kaslar da güçlenmeye başlar. Hamak yogası yaparken, ters duruşlarda hamak kullanılarak, beden güçlü bir desteğe teslim edilmektedir. 

Omurga ve iç organlar üzerinde oluşan yük ortadan kalkarken, beden rahatlamakta, stres vücuttan uzaklaştırılmakta ve tam bir detoks etkisi yaratılmaktadır. Kasların yoğun çalıştırılarak sakatlanmasına neden olmaktansa, havada uçma ve esneme hareketleriyle farklı bir deneyim yaşayabileceğiniz Aerial yoga için, evde de uygulama yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, www.simyfit.com üzerinden, uzman eğitmenlerimize ulaşmak, eğitimlerimiz hakkında bilgi almak ve evde de hamak yogasını uygulayabilmek için, hamak satışlarımızdan yararlanmaktır.

1 cevap

Trackbacks & Pingbacks

  1. […] ile tüm vücut sistemi çalışırken, sporda birbirinden farklı hareket ve etaplar Antigravity yoga hamağı ile yapılmaktadır. Hamak yogası olarak da bilinen Antigravity, önceden bedenin ısındırma […]

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir